دانلود دانلود تحقیق صندوق ضمانت ایران با فرمت ورد

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق صندوق ضمانت ایران با فرمت ورد هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
دانلود تحقیق صندوق ضمانت,تحقیق صندوق ضمانت doc,تحقیق کامل صندوق ضمانت,تحقیق درباره صندوق ضمانت,تحقیق ضمانت با فرمت ورد,تحقیق درمورد ضمانت چیست,تحقیق دانش آموزی درباره ضمانت,تحقیق دانشجویی درباره ضمانتدانلود تحقیق صندوق ضمانت ایران با فرمت ورد

هدف از این تحقیق بررسی صندوق ضمانت ایران با فرمت docx در قالب 23 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات23
حجم41/63 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی صندوق ضمانت ایران با فرمت docx در قالب 23 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

فهرست مطالب

صندوق ضمانت صادرات ایران

تاریخچه صندوق ضمانت صادرات ایران

ریسک های تحت پوشش صندوق

خدمات ارائه شده توسط صندوق

صدور انواع ضمانت نامه

منابع

یكی از عواملی كه همواره موجبات نگرانی صادركنندگان را فراهم می آورد، وجود ریسك های سیاسی و تجاری در روند صادرات آن ها می باشد، چرا كه تحقق هر یك از این ریسك ها موجب عدم وصول وجه كالا و خدمات صادره از سوی آن ها می گردد. عدم وصول به موقع مطالبات از خریداران خارجی در اغلب اوقات صادركننده را در تنگنای مالی قرار داده و در نتیجه باعث ناتوانی وی در ایفای تعهدات مالی وی به اعتبار دهندگان داخلی و گاهی اوقات منجر به ورشكستگی كامل وی می گردد. به منظور تشویق صادركنندگان به توسعه فعالیت های صادراتی خود و كاهش نگرانی آن ها در این زمینه و ارائه پوشش های لازم به آن ها در مقابل ریسك های سیاسی و تجاری، دولت ها اقدام به ایجاد شركت های بیمه اعتبار صادراتی می نمایند.

این قبیل شركت های بیمه عمدتاً وابسته به دولت و متكی به حمایت های مالی آن بوده و اغلب ریسك هایی را پوشش می دهند كه معمولاً از سوی شركت های بیمه تجاری قابل پوشش نیستند. در این راستا و به منظور تأمین امنیت مالی صادركنندگان ایرانی و در نتیجه توسعه مؤثر صادرات غیر نفتی كشور، صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان یكی از زیر مجموعه های وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت با شخصیت مالی و حقوقی مستقل تأسیس گردید. این صندوق به پشتوانه حمایت های مالی دولت، علاوه بر پوشش ریسك های سیاسی و تجاری صادرات، با صدور انواع ضمانتنامه اعتباری، به تأمین منابع مالی مورد نیاز صادركنندگان نیز كمك می نماید.


"