دانلود تحقیق درباره اثرات زباله به محيط زيست

با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره اثرات زباله به محيط زيست هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
تحقیق درباره اثرات زباله به محيط زيست,اثرات زباله به محيط زيست,اثرات,زباله,به,محيط,زيست

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

قسمتی از متن فایل دانلودی:

تعريف زباله و انواع آن

به مجموعه مواد ناشي از فعاليت‌هايي كه در محيط سكونت انسان توليد مي‌شود و دست كم از نظر مالكين آن مواد، به صورت جامد بوده و ناخواسته غير فعال استفاده و دور ريختني شده اند، زباله يا مواد زايد جامد، گفته مي‌شود. هر چند كه سكونتگاههاي انساني حوزه فعاليت انسان هستند، انسان هستند، اما در بستر طبيعي اين حوزه ساير جانوران اعم از گياهان و جانوران نيز به حيات خود ادامه مي‌دهند. زندگي، ادامه‌ي حيات و مرگ اين جانوران، هميشه منجر به توليد مواد ناخواسته‌اي مي‌شود كه در محيط انساني زايد تلقي مي‌شوند. اگر چه در محيطي غير از سكونت‌گاه انسان، مانند برگهاي ريخته‌ي درختان در جنگل، ماده زايد تلقي نشوند، بر اساس تعريف بالا زباله دامنه‌اي بسيار وسيع دارد، اما از آنجا كه در برنامه‌ريزيها و تصميم‌گيري‌هاي مربوط به مواد زايد، نوع، اندازه، ميزان خطر و ... اين مواد اهمين زيادي قبلي از توضيح درباره ي هر بحث ديگري، اين مواد را طبقه بندي كرده، انواع آن را شناسايي مي‌كنيم. به طور كلي در زباله‌هاي شهري مواد زير وجود دارند :

پس‌مانده‌هاي مواد غذايي

اين نوع از زباله ها، زايدات غذايي باقي مانده از ميوه‌ها، سبزيجات، فرآورده‌هاي حيواني و ساير خوراكي‌ها هستند كه در اثر جابه جايي، آماده‌سازي، پخت و پز و مصرف غذا توليد مي‌شوند. در مواد زايد شهري ايران، پس مانده‌هاي مواد غذايي درصدي زياد از زباله ها را تشكيل مي‌دهند- اما كميت و كيفيت اين مواد در طول سال، همواره متغيير است و در ماه‌هاي تابستان كه مصرف ميوه و سبزي بيشتر است به شهري و نظافت معابر و فضاهاي عمومي ( نظير بوستان‌هاي شهري ) هم چنان به عهده شهرداريها باقي ماند.

و...